Bude Európa zelenšia po lockdowne?

Zatiaľ čo obmedzenia pohybu sa v Európe pomaly dvíhajú, vyzerá to tak, že sociálny odstup sa stane súčasťou nového normálu.

Hodnoty znečistenia ovzdušia a emisií oxidu uhličitého vo vzduchu zažili od začiatku lockdownu dramatický pokles a krajiny naprieč Európou hľadajú, ako tento pokles udržať.

A keďže bol zákaz benzínových áut hlavným bodom programu po celej Európe už pred tým, napríklad Miláno využíva túto príležitosť k predloženiu nových plánov na vybudovanie 70 km nových cyklotrás a rozšírenie peších zôn.

Napriek limitovanému prístupu k hromadnej doprave počas pandémie, projekt Otvorené Cesty (Open Roads) plánuje pokročovať v redukcii premávky a uvoľnení priestoru, ktorý doteraz zaberali autá, pre chodcov pre zlepšenie kvality vzduchu naprieč týmto veľkomestom.

Francúzsko takisto oznámilo investíciu vo výške 20 milliónov eur do výstavby cyklotrás, ako spôsob zníženia znečistenia ovzdušia vo veľkých mestách.

No nie sú to len benzínové autá, ktoré znečisťujú naše ovzdušie. EGO Power+ má za cieľ priniesť záhradkárčenie s nulovými emisiami výrobou akumulátorovej záhradnej techniky. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom sortimente, kliknite sem.